• 1300x780
  Портокал Торта / парче 100гр + 1 топка сладолед
  Состојки: портокал, јајца, шеќер, бадеми, пециво, чоколадо, сладолед.
  120 денари
 • 1300x780
  Торта со три вида чоколадо / парче 120гр
  Состојки: путер, јајца, шеќер, кафеав шеќер, еспресо кафе, црно чоколадо, бело чоколадо, слатка павлака, желатин, сол, ванила, какао.
  140 денари
 • 1300x780
  Нутела Торта / парче 170гр
  Состојки: плазма, млеко, ванила, чоколадо, лешници, нутела (содржи лешник), пченкарно брашно, путер, шеќер, шеќер во прав.
  100 денари
 • 1300x780
  Реформ Торта / парче 180гр
  Состојки: јајца, ореви, ванила, пченично брашно, путер, овошен шеќер, пециво, шеќер во прав, желатин.
  140 денари
 • 1300x780
  Сникерс Торта / парче 190гр
  Состојки: плазма, млеко, пченкарно брашно, шеќер, чоколадо, слатка павлака, кикирики, сол, ванила, путер, путер од кикирики.
  140 денари
 • 1300x780
  Васина торта
  Состојки: портокал, јајца, шеќер, мелени ореви, брашно, чоколадо,зејтин,млеко,путер
  110 денари
 • 1300x780
  Зебра Торта / парче 140гр
  Состојки: благо сирење рикота, jајца, млеко, путер, шеќер, бисквити, кисела павлака, слатка павлака, лимон, ванила, чоколадо, млеко, пченично брашно.
  90 денари
 • 1300x780
  Морков Торта / парче 110гр
  Состојки: моркови, сончогледово масло, кафеав шеќер, јајца, интегрално пченично брашно, пченично брашно, цимет, пециво, сода бикарбона.
  120 денари