• 1300x780
  Чизкејк / парче 110гр
  Состојки: благо сирење рикота, jајца, путер, шеќер, бисквити, кисела павлака, слатка павлака, лимон, ванила.
  130 денари
 • 1300x780
  Чизкејк
  Состојки: благо сирење Рикота, jајца, путер, шеќер, бисквити, кисела павлака, слатка павлака, лимон, ванила, малини
  130 денари
 • 1300x780
  Чоколаден Чизкејк / парче 140гр
  Состојки: благо сирење рикота, jајца, путер, шеќер, бисквити, кисела павлака, слатка павлака, лимон, ванила, чоколадо, какао.
  150 денари
 • 1300x780
  Американска Пита / парче 150гр
  Состојки: пченично брашно, шеќер, сол, ванила, маргарин, јаболка, цимет, бадем.
  110 денари
 • 1300x780
  Принцес крофна со англиски крем / чоколаден крем
  Состојки: брашно, зејтин, пециво, јајца, млеко, путер, шеќер во прав, ванила, густин.
  30 денари
 • 1300x780
  Кафе колачиња /1кг
  Состојки: пченично брашно, шеќер, сол, сода бикарбона, цимет, путер, јајца, мед.
  500 денари
 • 1300x780
  Кафе колачиња обоени /1кг (по нарачка)
  Состојки: пченично брашно, шеќер, сол, сода бикарбона, цимет, путер, јајца, мед, шеќер во прав, желатин, гликозен сируп.
  700 денари
 • 1300x780
  Овошен куп 150гр
  Состојки: овошје
  120 денари
 • 1300x780
  Макаронс / парче 20гр
  Состојки: бадем, шеќер во прав, шеќер, ванила, јајца, прехранбена боја, слатка павлака, чоколадо.
  25 денари
 • 1300x780
  Чоко попс лижавчиња 30гр
  Состојки: путер, јајца, шеќер, црно чоколадо, слатка павлака, ванила, какао, пченично брашно, млеко.
  30 денари
 • 1300x780
  Чоколадно фонду
  Состојки: чоколадо, овошје
  200 денари